• Návšteva sokoliarov v našej škole

• Na našu školu zavítali sokoliari, ktorých sme pozvali v rámci ochrany prírody. Tí si pre nás pripravili obohacujúcu prednášku, predstavili dravých vtákov, porozprávali o nich rôzne zaujímavosti. Najlákavejšie boli ukážky dravcov a ich lety. Niektoré úchvatné, iné zábavné.

Ďakujeme milým hosťom za ich vystúpenie, a želáme im veľa trpezlivosti do ďalšej cvičiteľskej práce.

• Planetárium

• Čo všetko vieš o vesmíre? Bol by možný život aj na inej planéte? Tieto a podobné otázky si kládli „malí“ aj „veľkí“ žiaci pozorovaním vesmíru prostredníctvom digitálnej vizualizácie sprevádzanej podmanivou hudbou dotvárajúcou povznášajúcu atmosféru. Po absolvovaní vzdelávacieho programu odpovedali žiaci na zvedavé otázky lektora. Zážitky z tejto zaujímavej aktivity im pomohli rozšíriť svoj obzor v astronomickej  oblasti.

• STRAVNÉ 4/2022

I. stupeň      -            14,04  €

II. stupeň      -          13,92 €

Stravné je potrebné uhradiť od 06.04.2022 – 08.04.2022

Ďakujem za pochopenie

Alena Tokárová

Vedúca šj

• Prednáška o netopieroch

• V spolupráci s riaditeľkou MŠ  sme zorganizovali pre žiakov školy prednášku o zaujímavom spôsobe života netopierov. Prečo sú vlastne ohrozené a chránené?     Čo všetko je potrebné urobiť, aby sme ich ochránili? Aké je tajomstvo ich života?

Netopiere dokážu s človekom veľmi dobre spolunažívať a ich prítomnosť v prostredí má aj benefity pre spoločnosť.

Diskusia spontánne prechádzala do otázok a odpovedí s fascinujúcimi informáciami.

Žiaci odchádzali z besedy plní poznatkov  a poučení o potrebe ich ochrany.

• Turistická vychádzka - vrch Žobrák

• Slovensko je prekrásna krajina, najmä čo sa týka prírody. Presvedčili sa o tom aj žiaci 7. ročníka, ktorí sa vybrali minulú sobotu spolu s triednym učiteľom Ing. J. Kýpeťom a rodičmi na turistickú vychádzku s cieľom „dobyť“ vrch Žobrák v pohorí Čergov.

Bola to vydarená túra o čom svedčia aj fotografie. Kam sa vyberú nabudúce ?

M. L.

• Oznámenie o riaditeľskom voľne

• Riaditeľka ZŠ v Kružlove, v súlade so zákonom 245/2008  Z. z. o výchove a vzdelávaní  a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa § 150 odsek 5 a v súlade s § 3 odst. 10 vyhlášky č. 23/2009 Z.z. o organizácii školského roka,

udeľuje riaditeľské voľno:

• žiakom 1. až  9. ročníka ZŠ dňa 5. apríla (utorok) 2022 z prevádzkových dôvodov - odstávka vody v Kružlove

a

• 6. apríla (streda) 2022  žiakom 5. – 8. ročníka  ZŠ z organizačných dôvodov – konanie celoslovenského Testovania – 9- 2022.

Vyučovanie žiakov 1. - 4. ročníka bude prebiehať podľa platného rozvrhu hodín.

Mgr. Mária Lazorová

• Naši úspešní recitátori

• Dňa 24.3.2022 sa v priestoroch Hornošarišského osvetového strediska v Bardejove uskutočnilo okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Našu školu reprezentovali dvaja recitátori prozaických textov, ktorí nás potešili svojím umiestnením. Na 3. mieste sa umiestnil Tobiáš Kuruc, žiak 4. ročníka. 1. miesto získala Alexandra Nikulinová, žiačka 8. ročníka, ktorá bude našu školu reprezentovať v krajskom kole tejto súťaže. Obom recitátorom srdečne blahoželáme!

I. O.