Zápis do 1. ročníka

/spojený s prehliadkou školy a účasťou na vyučovaní v triedach 1. stupňa/

sa uskutoční

dňa 14. apríla 2023 (piatok)  od 10:00 do 12:00 hod. v budove školy.

Ak by niekto nemal možnosť zúčastniť sa zápisu do 1. ročníka v daný deň, môže prísť so svojím dieťaťom na zápis od 14. 4. 2023 do 30. apríla 2023 v čase od 8: 00 – 15: 30 hod..

Povinnosti rodičov

Každý rodič, resp. zákonný zástupca, s trvalým pobytom na území SR je povinný prihlásiť dieťa, ktoré dovŕši do 31. 8. 2023 šiesty rok života do 1. triedy základnej školy. Táto povinnosť sa viaže na zápis do školy, v lokalite, kde má dieťa trvalý pobyt, školský obvod alebo do inej školy vybranej zákonným zástupcom. Od povinnej školskej dochádzky nemožno nikoho oslobodiť.

Ak dieťa po dovŕšení 6. roka veku nedosiahlo školskú spôsobilosť, riaditeľka MŠ rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v MŠ, a to na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia poradenstva a prevencie, písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a informovaného súhlasu zákonného zástupcu dieťaťa.

Priebeh zápisu

Na stránke školy v sekcii „ O škole“ je k dispozícii elektronická prihláška k zápisu  dieťaťa do 1. ročníka (môžete ju vyzdvihnúť aj osobne v MŠ a ZŠ), je potrebné, aby zákonný zástupca túto prihlášku vyplnil a podpísanú obidvoma rodičmi osobne doručil 14. 4. 2023  na zápis do ZŠ.

Pri zápise  bude  potrebné  predložiť  rodný list  dieťaťa, občiansky  preukaz zákonného zástupcu, prípadne  rozhodnutie  o  zverení dieťaťa  do výchovy (stačí fotokópia),   podľa potreby doklad o zdravotnom znevýhodnení.

V prípade, ak má riaditeľka školy k dispozícii všetky požadované dokumenty, rozhodne o prijatí dieťaťa do základnej školy.

Mgr. Mária Lazorová, RŠ

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka ZŠ v Kružlove v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa § 150 ods. 5, poskytuje žiakom 5. – 8. ročníka základnej školy dňa 22. marca 2023 (streda) riaditeľské voľno, a to z dôvodu organizačného zabezpečenia priebehu testovania žiakov 9. ročníka T9- 2023 a zabezpečenia externého dozoru na ďalšej základnej škole.

• 1. - 4. ročník : bez zmeny
            • ŠKD:  bez zmeny

Mgr. Mária Lazorová, riaditeľka školy

• Návšteva Lesníckeho ekocentra

• V dňoch 24. 02. 2023 a 13. 03. 2023 sme žiakom našej školy obohatili vyučovanie v oblasti lesníctva, a to návštevou Lesníckeho ekocentra v Malcove, kde nám lesná pedagogička Ing. Alena Hanková spolu s vedúcim LS Malcov, Ing. Slavomírom Hankom, prostredníctvom zážitkového učenia predstavili zvieratá a ich život v lese. Veľmi podnetná beseda a zaujímavé exponáty zaujali všetky zmysly  žiakov. Odchádzali sme nielen s novými poznatkami a zážitkami, ale aj s malými darčekmi. Ďakujeme veľmi pekne a tešíme sa na opätovnú návštevu.

/TG/

• Hviezdoslavov Kubín

• V priestoroch ZŠ v Kružlove sa aj tento rok uskutočnil ďalší ročník školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín. Stretli sa na ňom recitátori rôzneho veku – od žiačok a žiakov 2. ročníka až po 9. ročník. Súťažiaci aj publikum mali možnosť oceniť krásu umeleckého prednesu  a  inšpirovať sa navzájom. Na základe rozhodnutia    poroty   boli    za    najlepších   recitátorov   vyhlásení   títo   žiaci:

I. Varhoľová (žiačka 2. ročníka), T. Kuruc (žiak 5. ročníka) a A. Nikulinová (žiačka 9. ročníka). Želáme im veľa úspechov pri reprezentovaní našej školy v okresnom kole súťaže v Bardejove.

I.O.

• Bedmintonový turnaj 2023

• 3.3.2023 sa v zrekonštruovanej telocvični ZŠ v Kurime konal bedmintonový turnaj žiakov a žiačok základných škôl z okresu. Svoje herné zručnosti a taktiku predviedli aj žiačky z našej školy: ôsmačka Balogová N. a siedmačka Babčáková Z., získali 3. miesto a deviataci  Renčko J. a Rohaľ P. sa umiestnili na 5. mieste. Poďakovanie patrí aj organizátorskej škole a jej pedagógom, ktorí sa podujali k organizácii tohto športového podujatia.

/LR/

• Beseda

• Prváci  a druháci si dňa 28.02.2023 spoločne s pani Bc. Timeou Kuľkovou porozprávali o tom, prečo   si musíme umývať zúbky a čo všetko potrebujeme, aby sme ich správne vyčistili. Samozrejme, neostalo  to iba pri slovách a každý žiak si to aj prakticky vyskúšal. Úlohu všetci zvládli  a tak sa spoločne tešili z odmeny, ktorú dostali  v podobe letáčikov, omaľovaniek  či nálepky.

I.S.