• Preventívne aktivity

Plán aktivít na šk. 2022/2023 realizovaný v spolupráci s CPP v Bardejove

JEDNORÁZOVÉ PREVENTÍVNE AKTIVITY – 1. STUPEŇ

1.ročník          Tajomstvá slušného správania – prečo je slušnosť dôležitá, čo je slušné správanie (Mgr. Slávka Benka- Rybárová, sociálny pedagóg)

2.ročník          Tvorivé myslenie rozvoj tvorivosti a kreativity, dôležitých zručností podporujúcich rozvoj myslenia a vnímania vecí okolo  nás (Mgr. Slávka Benka- Rybárová, sociálny pedagóg)

Kamaráti a my o význame kamarátstiev a správaní sa kamarátov                               (Mgr. Slávka Benka- Rybárová, sociálny pedagóg)

3.ročník          Prosociálne správanie rozvíjanie prosociálneho cítenia a správania u detí,  význam dobrých skutkov (Mgr. Miriam Kukulská, sociálny pedagóg)

Viem, že to dokážem – vytrvalosť, usilovnosť, viera vo vlastné schopnosti                 (Mgr. Slávka Benka- Rybárová, sociálny pedagóg)

4.ročník          Ja som ja a ty si ty – učíme sa ohľaduplnosti a porozumeniu voči sebe i druhým,   vzájomnej pomoci, úcte a rešpektu  (Mgr. Slávka Benka- Rybárová, sociálny pedagóg)

Bezpečne na internete – svet médií a deti (Mgr. Miriam Kukulská, sociálny pedagóg)

JEDNORÁZOVÉ PREVENTÍVNE AKTIVITY – 2. STUPEŇ

5.ročník         Kyberšikanovanie (Mgr. Miriam Kukulská, sociálny pedagóg)

6.ročník         Násilie a šikanovanie na školách (Mgr. Miriam Kukulská, sociálny pedagóg)

7.ročník          Efektívna komunikáciaučenie sa vhodným komunikačným zručnostiam (Mgr. Miriam Kukulská, sociálny pedagóg, Mgr. Slávka Benka- Rybárová, sociálny pedagóg, Mgr.Katarína Harňáková, sociálny pedagóg)

Vieme, že....zlo, násilie, závislosti, predsudky, rasizmus a neproduktívny spôsob života, cesta zmeny (Mgr. Miriam Kukulská, sociálny pedagóg, Mgr. Slávka Benka- Rybárová, sociálny pedagóg)

8.ročník          Vzťahy medzi chlapcami a dievčatamiučíme sa vnímať rozdiely, vzájomne sa chápať a vytvárať zdravé vzťahy  (Mgr. Miriam Kukulská, sociálny pedagóg)

Závislosti (Mgr. Miriam Kukulská, sociálny pedagóg)

9.ročník          Zvládanie náročných situáciínenaplnené očakávanie, neúspechy, ťažkosti, čo ďalej..

(Mgr. Slávka Benka- Rybárová, sociálny pedagóg)