• Začiatok školského roka 2023/2024

• Vážení rodičia, milí žiaci, dňa 4. septembra 2023 o 8:15 hod. bude slávnostné otvorenie školského roka v telocvični ZŠ. Vstup do telocvične a do triedy je možný len v prezuvkách.

• 08:45 hod. – 09.30 hod. (cca) triednická hodina v triedach – bez prítomnosti zákonných zástupcov (okrem žiakov 1. ročníka)
            • privítanie žiakov a organizačné pokyny
            • 09:30 hod. – ukončenie činnosti v triedach, odchod domov,

rodičia si vyzdvihnú žiakov na školskom dvore

Prevádzka ŠKDškolskej jedálne je zabezpečená od 05. 09. 2023.

• POKYNY PRE RODIČOV

PLATBA

• Platby za stravné v MŠ v šk. roku 2023/2024 treba uskutočniť  od. 1.-ho -  do 5.-ho dňa
              v danom  mesiaci. Aby sme predišli nedorozumeniam, žiadame zákonných zástupcov o včasné uhrádzanie stravného (5-teho má byť platba pripísaná na stravovací účet).
            • Spôsob úhrady – bezhotovostne na č. účtu SK79 5600 0000 0036 3221 1002
              (do poznámky uviesť priezvisko, meno, triedu stravníka - MŠ) , VS: mesiac a rok. Skontrolujte si správnosť údajov.  V hotovosti stravu nie je možné uhrádzať.
            • Výška platby:  MŠ                             39,90  €          (des. 0,50 €, obed 1,20 €, olov. 0,40€)
            •                           MŠ predškoláci       13,30  €           (doplatok 0,70 – 1 obed)
            • Nezabúdajte prosím, že za platby stravného pre Vaše dieťa ste zodpovední len Vy.
            • Úhrada stravného v ZŠ v šk. roku 2023/2024 (01. 09. 2023 – 31. 12. 2023) sú realizované formou dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa.
            • Nárok na dotáciu má žiak iba v prípade, ak sa zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu – aspoň jednej vyučovacej hodiny. Zákonný zástupca berie na vedomie, že je povinný v prípade neúčasti svojho dieťaťa na vyučovaní, dieťa zo stravy včas odhlásiť.
            • Preplatok za odhlásenú stravu v MŠ bude vrátený na konci roka 2023
            • V zmysle aktuálneho VZN uhrádza zákonný zástupca žiaka réžiu paušálne v sume 2,00 € mesačne v hotovosti  u vedúcej ŠJ. (Režijné náklady – prispieva sa na elektrinu, plyn, vodu, vybavenie školskej kuchyne,...).

9 – 12/2023          -       8,00 €         do   08. 09. 2023

ODHLASOVANIE

• Odhlásiť alebo prihlásiť dieťa zo stravy je potrebné najneskôr v daný deň ráno do 6.45 hod.: osobne, cez EduPage telefonicky alebo formou sms:     0908 146 216.
            • Do SMS správy treba uviesť meno dieťaťa a na kedy ho treba vyhlásiť.
            • Ráno poprosím nevolať, posielať sms alebo EduPage.
            • Po tomto termíne dieťa, žiak nebude vyhlásené zo stravy a treba si pre obed prísť. Prosíme o rešpektovanie a dodržiavanie termínov.
            • Ak rodič žiaka nevyhlási, má nárok v prvý deň choroby si obed vyzdvihnúť do obedára pri zadnom vchode do šk. kuchyne v čase od 11. 30 – 12. 30 hod.  Žiadame o čistotu a kontrolu obedára pred odovzdaním do kuchyne.
            • Za nevyhlásenú a odobratú stravu do obedára rodič uhrádza plnú výšku stravného podľa finančného pásma na konci každého mesiaca.
              •  I. stupeň        -           1,50  €
              •  II. Stupeň      -           1,70   €
              •  MŠ                  -          2,10   €
            • Ak dieťa do MŠ nepríde, prosím informovať vedúcu ŠJ do 8.00 hod. či si pre stravu prídete. V opačnom prípade bude strava vydaná deťom.
            • Školská jedáleň nezodpovedá za zdravotnú bezpečnosť stravy konzumovanej mimo stravovacích priestorov ŠJ
            • Za neodobratú a včas neodhlásenú stravu sa finančná náhrada neposkytuje.

Bc. Alena Tokárová

vedúca ŠJ