• Bedminton - okresné kolo

• Okresné kolo žiakov a žiačok v bedmintone sa konalo v dňoch 19. a 20. mája 2022 pod organizátorským vedením pedagógov a trénerov zo ZŠ Kurima. Bardejovská bedmintonová hala sa  tešila z mladých hráčov,  ktorí si prišli zmerať svoje herné zručnosti a schopnosti. Žiaci 9. ročníka: T. Gogoľ, M.  Šoltis a A. Čerkala získali 3. miesto a žiačky N. Nováková, 8. r. a N. Balogová 7. r. sa tešili z 2. miesta.                                      /LR/

• Návšteva z minulosti

• Myslíte si, že je možné, aby sa niekto vrátil v čase? Prišiel z minulosti a priniesol nám nejaké posolstvo? My už vieme, že našu históriu sa učíme nielen preto, aby sme vedeli odkiaľ pochádzame a ako sa náš život menil, ale najmä to, aby sme sa poučili z chýb minulosti, z chýb našich predkov.

Takto to mali žiaci 6. ročníka na našej škole. V jednom okamihu sa premenili na historickú osobnosť, ktorá im bola buď voľajakým spôsobom blízka či sympatická, alebo ich zasiahol jej ťažký život.

J.L.

• Volejbal – postup na krajské majstrovstvá v Prešove

• Dňa 27. apríla 2022 sa naša škola zúčastnila volejbalového turnaja COOL Voley , ktorú organizuje Slovenský volejbalový zväz.

V kategórii MIDI dievčatá si naše žiačky 8 ročníka zmerali sily so žiačkami zo Základnej škola z Malcova. Vyhrali žiačky z Malcova, ktoré si vybojovali postup na krajské kolo do Prešova.

J.K.

• STRAVNÉ 5/2022