• POKYNY PRE RODIČOV

• PLATBA

• Platby za stravné  treba uskutočniť  od 1. - 5.-ho v danom  mesiaci. Aby sme predišli nedorozumeniam, žiadame zákonných zástupcov o včasné uhrádzanie stravného (5-teho má byť platba pripísaná na stravovací účet).
            • Spôsob úhrady – najlepšie bezhotovostne na č. účtu SK79 5600 0000 0036 3221 1002
              (do poznámky uviesť priezvisko, meno, triedu stravníka, MŠ) , VS: mesiac a rok. Skontrolujte si správnosť údajov.
            • Výška platby:  MŠ                             29,00  €        (des. 0,36 €, obed 0,85 €, olov. 0,24€)

1. stupeň                  23,00  €         (1 obed 1,15 €)

2. stupeň                  24,60  €         (1 obed 1,23 €)

• Nezabúdajte prosím, že za platby stravného pre Vaše dieťa ste zodpovední len Vy.
            • V prípade, že strava nebude do 7.-ho dňa pripísaná na účet, bude vaše dieťa vyškrtnuté zo stravy až do dňa úhrady stravného.

ODHLASOVANIE

• Odhlásiť alebo prihlásiť dieťa zo stravy je potrebné deň vopred do 14.00 hod., osobne, telefonicky, poslaním sms na tel. čísle 0908 146 216 alebo cez aplikáciu EduPage. Do SMS správy treba uviesť meno dieťaťa a na kedy ho treba vyhlásiť.
            • Prosíme rodičov o dodržiavanie termínov vyhlasovania.  Po tomto termíne nebude vaše dieťa vyhlásené, aj keď pošlete sms.
            • Ráno vyhlásiť dieťa, žiaka  nie je možné.
            • Ak zákonný zástupca nestihne dieťa vyhlásiť, môže si obed za daný deň alebo v 1. deň choroby vyzdvihnúť do jednorazového obalu za poplatok 0,50 €, ktorý uhradí pri prevzatí obedu v čase od  11.30 – 12.30 hod.  Prosíme o dodržiavanie času výdaja.
            • Ak dieťa do MŠ nepríde, prosím informovať vedúcu ŠJ do 8.30 hod. či si pre stravu prídete. V opačnom prípade bude strava vydaná deťom.
            • Školská jedáleň nezodpovedá za zdravotnú bezpečnosť stravy konzumovanej mimo stravovacích priestorov ŠJ.
            • Za neodobratú a včas neodhlásenú stravu sa finančná náhrada neposkytuje.

Bc. Alena Tokárová   - vedúca ŠJ

• Oznam pre rodičov a žiakov !

• Riaditeľka ZŠ oznamuje rodičom a žiakom, že z technických  príčin nebude v prevádzke školská kuchyňa, dňa 14.10.2022 (piatok). ŠJ nebude poskytovať obed, preto je potrebné pribaliť deťom viac jedla.

Školská družina bude v prevádzke.

Mgr. Mária Lazorová, RŠ

• Divadelné predstavenie

• Piatkové dopoludnie vybraní  žiaci našej školy strávili v kine Žriedlo v Bardejovských Kúpeľoch. Anglicko – slovenským predstavením Lazy goat sme nadviazali na celotýždňové aktivity k oslave Európskeho dňa jazykov. Herci z Martina predviedli divadelné predstavenie doplnené anglickými piesňami a vtipnými situáciami.

J.R.

• Vážení rodičia!

Dávame do pozornosti, že do 05. 10. 2022 malo byť uhradené stravné vašich detí. Nakoľko u všetkých sa tak nestalo, žiadame vás, aby ste tak urobili čo najskôr.

Uhrádzať stravné každý mesiac do 5.-teho je bez vyzvania vašou povinnosťou.

Žiadame všetkých, aby si pri trvalých príkazoch skontrolovali výšku platby, nakoľko niektorí posielali staré sumy, alebo omylom zadané sumy.

Platby pre 11 – 12/2022:             MŠ                 29,00  €

1. St.              23,00  €

2.St.              24,60  €

Ďakujem za pochopenie

Alena Tokárová

vedúca šj

• Výlet do Tatier

•      Dňa 16. 09. 2022 sa uskutočnil školský výlet do Vysokých Tatier s cieľom vystúpiť na Téryho chatu. Zúčastnili sa ho žiaci 8. ročníka Základnej školy v Kružlove, rodičia, riaditeľka školy Mgr. Mária Lazorová a triedny učiteľ 8. ročníka Mgr. Ing. Ján Kýpeť, ktorý samotný výlet zorganizoval.

Do Tatier sme pricestovali autobusom. Cesta bola príjemná a rýchlo ubehla. Po príchode do Starého Smokovca sme si kúpili lístky na pozemnú železnicu a vyviezli sa na Hrebienok.  A tu sa začala ozajstná ,,túra“!

Vyrazili sme chodníkom k Dlhému vodopádu, ktorý bol nádherný a šiel z neho príjemný chlad. Naša cesta  pokračovala do Rainerovej útulne, kde sme si trošku oddýchli a šli ďalej. Cestou sme videli Obrovský vodopád, ktorý bol úchvatný. Pokračovali sme ďalej k Zámkovského chate, Najedli sme sa, načerpali nových síl a vyrazili úzkym chodníkom až sme sa dostali pod veľkú skalu pod Téryho chatou, kde sme videli kamzíky. Bola to krása! Vidieť tie skaly úplne zblízka vo mne vyvolalo zmiešané pocity, lebo cesta sa mi  už na prvý pohľad zdala náročná. Bola dlhá a stúpanie hore bolo čoraz väčšie. Bolo to ako nekonečný príbeh bez konca. Stále sme stúpali strmým terénom vyššie a vyššie, až kým sme konečne dorazili  na Téryho chatu. Bola som unavená, no ten pocit, keď som sa pozrela zhora dole stál zato. Pri Téryho chate sme ešte videli aj Malé a Vyšné Spišské pleso.

Po troške oddychu sme sa vydali na cestu dole, ktorá sa mi zdala dlhá a bola aj bolestivá. Už som si miestami necítila ani nohy. Keď sme prišli na Hrebienok, ,,spred nosa,“ nám niektorým ušla lanovka. Tak naša cesta pokračovala zasa pešo dole. Úspešne sme dorazili k autobusu. Tešila som sa, že ideme konečne domov.

Nálada v autobuse bola super aj napriek tomu, že sme boli všetci úplne zničení. Spievali sme si a bolo nám veselo. O 20:00 hod sme dorazili ku škole s príjemným pocitom, že sme doma.

Sára Legnavská, 8. roč.