• Prešov – CINEMAX NOVUM

• Dňa 16. 06. 2022 sa naši najmladší žiaci 1. a 2. ročníka, spolu so staršími kamarátmi z 5. ročníka, vybrali do novootvoreného kina CINEMAX Novum v Prešove na pútavú akčnú komédiu Ježko Sonic 2 (Sonic the Hedgehog 2). Deti sa vďaka čarovnej atmosfére kina preniesli priamo do centra filmového príbehu, kde s hlavným hrdinom Sonicom bojovali proti nepriateľovi s cieľom získať zázračný diamant, ktorý mení priania na realitu. Po „ťažkých bojoch vedľa Sonica“ sme sa „vysilení“ vybrali po osviežujúcu, sladkú zaslúženú odmenu, zmrzlinku, od usmievavých, štedrých a hlavne veľmi milých pani zmrzlinárok.

TG

• Koncert SZUŠ

• Každý umelec bol najskôr amatér.“

Ralph Waldo Emerson

Na záver školského roka žiaci našej školy pod vedením pedagógov SZUŠ pod Vinbargom pripravili pre rodičov vystúpenie spojené s výstavou výtvarných prác, na ktorom  predviedli svoje umelecké pokroky v hudobnom, tanečnom a výtvarnom   odbore.                                                                                (LR)

• Škola v prírode – Belianske Tatry

• Naši tretiaci a štvrtáci sa zúčastnili dlho očakávanej školy v prírode v Ždiari. Spoznať obec s najkrajšími výhľadmi na Slovensku, učupenú pod štítmi Belianskych Tatier prinieslo mnoho zážitkov a spojení s prírodou. Vyšli sme na Antošovský vrch, prešli Tatranskou Javorinou a hľadali poklad v Monkovej doline. Zistili sme mnoho o medveďoch, zatancovali si goralské tance a horský záchranár nás poučil o nebezpečenstvách v horách. Objavili sme niekoľko bobrovísk a splnili jednu z úloh – namočiť si nohu v horskom potoku. Očarila nás tiež Belianska jaskyňa a roztancovala ľudová kultúra v Ždiarskom dome. Na týždeň plný zážitkov budeme ešte dlho spomínať.                                                                                                   (JR)

• Deň plný zážitkov

• Jeden zo slnečných júnových dní (7. 6. 2022) využili triedni učitelia a žiaci piateho, šiesteho a siedmeho ročníka na spoznávanie krás našej krajiny. Ich kroky viedli do kaštieľa v Markušovciach, v ktorom sa mali možnosť oboznámiť s historickými podobami hudobných nástrojov a zmenami v dizajne nábytku v priebehu viacerých storočí. Pri prehliadke expozície historickej radnice v Levoči spoznávali najstaršie dejiny mesta. Obdivovali tiež nádhernú výzdobu Baziliky svätého Jakuba v Levoči so vzácnymi dielami Majstra Pavla. V Múzeu špeciálneho školstva v Levoči mali žiaci možnosť zážitkovou formou skúmať svet z pohľadu zrakového, sluchového, telesného či mentálneho znevýhodnenia. Z návštevy kaštieľa v Markušovciach a  zaujímavých pamiatok mesta Levoča si žiaci odniesli nielen veľa fotografických záberov, ale najmä spomienok na deň plný krásnych zážitkov.

A.M.

• MDD

• Deň detí oslávili starší žiaci našej školy na ihrisku športovými súťažami v štýle Pevnosť Boyard. Kľúče s indíciou, ktoré skupiny získavali, doviedli postupne všetky ročníky k svojim heslám. Rozmanité súťaže, na ktorých priebeh dohliadali naši deviataci priniesli mnoho zábavných zážitkov.

J.R.

• Vážení rodičia,

Stravné za mesiac jún 2022 sa bude vyberať od 22.06.2022 – 24.06.2022 u vedúcej ŠJ.

Po tomto termíne nebude možné dieťa odhlásiť z obedu.

Zaplatený obed je možné vyzdvihnúť do jednorazovej nádoby pri zadnom vchode do školskej kuchyne v čase 11.30 – 12.00 hod. za poplatok za nádoby 0,40 – 0,50 €.

Za porozumenie ďakujem

Alena Tokárová

vedúca ŠJ

• Biologická olympiáda

• Blahoželáme Frederikovi Hankovi , žiakovi 7. ročníka  k 1. miestu v okresnom kole Biologickej olympiády a p.učiteľke  Ing. Eve Majorošovej  ďakujeme za prípravu.

M. L.